
Disc diamantat turbo cu diametru 180mm și grosime segment 2.4mm, conceput pentru RPM maxim de 8400 min⁻¹ și viteză liniară până la 80 m/s. Segmentul de tăiere cu înălțime 7.5mm conține diamant 12% pentru tăiare agresivă și durabilă. Funcționează atât în condiții uscate cât și umede, fiind ideal pentru beton, granit, terracotă, cărămidă, piatră și plăci ceramice. Montare standard 22.2mm compatibilă cu majoritatea polizorului unghiulare.
| RPM max | 8400 min⁻¹ |
| Brand | STHOR |
| Viteza liniară max | 80 m/s |
| Diametru | 180 mm |
| Grosimea discului | 1.6 mm |
| Diametru de montare | 22.2 mm |
| Grosimea segmentului de tăiere | 2.4 mm |
| Înălțimea segmentului de tăiere | 7.5 mm |
| Compoziția chimică a segmentului de tăiere | Fe 30% |
| Material | otel 65Mn |
| Tipul muncii | uscat |
| Aplicație | beton |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.