

Drujbă pe benzină cu motor 1.8 kW (2.4 CP), capacitate 45.1 cm³ și ghidaj de 36 cm (400 mm). Turație motor până la 8500 rot/min, lanț 3/8″ cu 55 celule și viteză maximă 21 m/s. Rezervor combustibil 500 cm³, proporție combustibil-ulei 40:1, pornire ușoară. Ideală pentru tăierea lemnului în gospodărie și aplicații forestiere.
Avertizări: După terminarea lucrului, uleiul rămas în sistemul de lubrifiere se poate scurge în cantități mici. Se recomandă verificarea periodică a nivelului de ulei din rezervor.
| Putere | 1.8 kW |
| Brand | YATO |
| Capacitatea motorului | 45.1 cm³ |
| Turatia maxima a motorului | 8500 min⁻¹ |
| Turația de ralanti a motorului | 2700-3400 min⁻¹ |
| Lungimea ghidajului | 16" (400 mm) |
| Lungimea de tăiere | 360 mm |
| Tip lant | 3/8.050x55 |
| Pasul lanțului | 3/8" (9.525 mm) |
| Viteza max | 21 m/s |
| Numărul de celule | 55 |
| Numărul de dinți ai roții de antrenare a lanțului și pasul | 6 dinți x 9.525 mm |
| Tip ghidaj lanț | AU16-55-507P |
| Tip de montare | U |
| Tipul de combustibil | benzină fără plumb |
| Capacitate rezervor de combustibil | 500 cm³ |
| Proporția de combustibil și ulei | 40:1 |
| Consum de combustibil max | 0.87 kg/h |
| Capacitate rezervor de ulei | 240 cm³ |
| Ușor de început | da |
| Ungere automată a lanțului | da |
| Sistem anti-vibratii | da |
| Răcire | aer |
| Tip bujie | L8RTF |
| Numărul de cilindri ai motorului | 1 |
| Numărul de cicluri din motor | 2 |
| Presiunea sonoră | 89.69 ± 1.37 dB(A) |
| Putere acustică | 109.19 ± 1.37 dB(A) |
| Vibrații | 5.650 ± 1.5 / 6.027 ± 1.5 m/s² |
| Masa | 5.6 kg |
| Setați conținutul | a văzut |
| Pentru lanturi | YT-849529 |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.