



Primești un email când produsul revine în stoc:
Mașină profesională de debitat pe gaz cu motor cu doi timpi, 4 kW, rotații de 4700 min⁻¹. Disc de 400 mm permite adâncimi de tăiere până la 145 mm, ideal pentru construcții și lucrări în teren. Motor compact de 93.6 cm³ cu răcire aer-apă și vibrație scăzută pentru confort operatorului. Rezervor de combustibil 1 litru, proporție combustibil-ulei 40:1. Sistem de tăiere cu apă pentru răcire și control praf.
Avertizări: Evitați să săriți spre operator atunci când folosiți mașina. Sistemul de evacuare poate emite scântei – risc de incendiu. Nu utilizați un disc de tăiere deteriorat. Nu utilizați ferăstraie circulare.
| Putere | 4 kW |
| Brand | YATO |
| Cifra de afaceri | 4700 min⁻¹ |
| Capacitatea motorului | 93.6 cm³ |
| Adâncime de tăiere max | 145 mm |
| Diametrul discului | 400 mm |
| Diametru de montare | 25.4 mm |
| Diametrul axului | 14.3 mm |
| Diametru racord apa | 1/2" (12.7 mm) |
| Presiunea apei | 0.1-0.5 MPa |
| Capacitate rezervor de combustibil | 1 l |
| Proporția de combustibil și ulei | 40:1 |
| Consum de combustibil max | 2105 g/h |
| Răcire | aer (motor) |
| Vibrație scăzută | da |
| Tip bujie | L8RTF |
| Numărul de cilindri ai motorului | 1 |
| Numărul de cicluri din motor | 2 |
| Cuplul de montare a discului | 15-25 Nm |
| Diametrul exterior min. al flanșei de montare a discului | 78 mm |
| Presiunea sonoră | 93.35 ± 2.5 / 107.95 ± 2.5 dB(A) |
| Putere acustică | 112.33 ± 2.5 / 115.5 ± 2.5 dB(A) |
| Vibrații | 6.99 ± 1.5 / 7.79 ± 1.5 / 10.26 ± 1.5 / 9.77 ± 1.5 m/s² |
| Masa | 12 kg |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.