



Arzător de gaz portabil cu aprindere piezo-electrică automată, funcționează cu butanul din cilindre externe tip EN417. Putere 1.7kW și temperatură flăcării 850°C, cu reglare continuă a intensității. Rezervor 190g, consum 123g/h și timp de autonomie optim. Carcasă metalică robustă cu unghi de lucru 360°. Ideală pentru lipire moale, cositorire, încălzire, slăbire șuruburi, bronzare vopsea, dezghețare, recoacere, modelarea țevilor și aplicații gastronomice.
Avertizări: Categoria de presiune directă – butan. Utilizați numai cu recipiente 190g butan tehnic. Lucrul exclusiv în zone bine ventilate. Citiți instrucțiunile înainte de utilizare. Purtați ochelari de protecție. Efectuați conexiuni departe de flacără și trecători. Lăsați arzătorul să se răcească complet după lucru – părțile metalice se încălzesc.
| Putere | 1.7 kW |
| Brand | VOREL |
| Temperatura flăcării | 850 ˚C |
| Capacitate rezervor | 190 g |
| Tipul de gaz de alimentare | butan dintr-un cilindru extern |
| Tipul recipientului de gaz | sub presiune directă |
| Consumul de gaz | 123 g/h |
| Materialul carcasei | metal |
| Aprindere piezo | da |
| Unghi de lucru | 360 ˚ |
| Reglarea puterii flăcării | da |
| Greutate cu rezervorul gol | 0.4 kg |
| Aplicație | lipire moale |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.