




Primești un email când produsul revine în stoc:
Convertor cu putere nominală 800W și vârf 1600W, transformă tensiunea continuă de 12V (10.5-15V) în curent alternativ 230V (220-240V), 50Hz. Eficiență 80%, protecție IP20, clasa de izolare I cu siguranțe 2x50A. Ideal pentru alimentarea echipamentelor electrice din autovehicule, cu sistem de alarmă pentru baterie descărcată și protecție la suprasarcină termică. Masa compactă 0,83 kg.
| Putere | 800 W |
| Brand | YATO |
| Putere de vârf | 1600 W |
| Tensiune de intrare | 12 V d.c. |
| Tensiunea de intrare de operare | 10.5-15 V d.c. |
| Tensiune de ieșire | 230 V a.c. |
| Tensiunea de ieșire de funcționare | 220-240 V a.c. |
| Frecvența de ieșire | 50 ± 10% Hz |
| Consum de curent fără sarcină | <0.7 A |
| Tensiune de intrare pentru oprirea convertorului | 9.5 ± 0.5 V d.c. |
| Suprasarcină tensiune de intrare | 15-16 V d.c. |
| Suprasarcină de putere | >760 W |
| Supraîncărcare de temperatură | >60 ˚C |
| Tensiune de alarmă a bateriei scăzută | 10 ± 0.5 V d.c. |
| Caracteristicile semnalului de ieșire | undă sinusoidală modificată |
| Eficienţă | 80 % |
| Siguranță | 50A x2 |
| Clasa de izolare electrica | I |
| Grad de protectie | IP20 |
| Masa | 0.83 kg |
| Aplicație | pentru alimentarea dispozitivelor electrice care necesită tensiune alternativă de 230 V de la baterii și instalații auto cu tensiune continuă de 12 V |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.