

Primești un email când produsul revine în stoc:
Generator de curent portabil cu putere de 1800 W, alimentat cu benzină fără plumb, perfect pentru alimentarea echipamentelor în șantiere sau zone fără curent. Motor QL160 cu capacitate de 119 cm³ și consum eficient de combustibil de maxim 1,13 l/h din rezervorul de 10 l. Dotate cu 2 prize 230V și răcire prin aer, garantează funcționare stabilă și fiabilă.
Avertizări: Citiți instrucțiunile înainte de utilizare. Gazele de evacuare sunt toxice – nu folosiți în încăperi închise fără ventilație adecvată. Nu opriți copiii să se apropie. Nu realimentați combustibil sau ulei în timp ce funcționează. Nu conectați la rețeaua electrică a casei. Evitați condiții de umiditate ridicată. Țineți produsele inflamabile departe. La realimentare: opriți motorul, nu fumați, nu vărsați combustibil. Mențineți distanță de suprafețe fierbinți.
| putere optimă | 2000 (S2 5 min) W |
| Brand | YATO |
| Putere | 1800 W |
| Tensiune | 230 V a.c. |
| Frecvenţă | 50 Hz |
| Capacitatea motorului | 119 cm³ |
| Numărul de prize | 2 |
| Capacitate rezervor de combustibil | 10 l |
| Tipul de combustibil | benzină fără plumb |
| Capacitate rezervor de ulei | 0.4 l |
| Tipul de ulei | 10W-40 |
| Consum de combustibil max | 1.13 l/h |
| Curent alternativ | 7.82 A |
| Colică | nu |
| Mâner de transport | nu |
| Dimensiuni | 390x450x440 mm |
| Răcire | aer |
| Reglarea automată a tensiunii | nu |
| Tip motor | QL160 |
| Tip bujie | E7RTC |
| Puterea maximă a motorului | 2.4 kW |
| Turatia maxima a motorului | 4000 min⁻¹ |
| Turația de ralanti a motorului | 2800 min⁻¹ |
| Numărul de cilindri ai motorului | 1 |
| Numărul de cicluri din motor | 4 |
| Raport de compresie | (8.6 ± 0.2) : 1 |
| Factorul de putere | 1 |
| Interval de temperatură de funcționare | 0~40 ˚C |
| Înălțime de lucru max | 1000 m n.p.m. |
| Clasa de calitate | B |
| Clasa de performanta | G1 |
| Clasa de izolare electrica | I |
| Grad de protectie | IP23M |
| Presiunea sonoră | 73.3 ± 1.96 dB(A) |
| Putere acustică | 93.0 ± 1.96 dB(A) |
| Masa | 21.5 kg |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.