




Primești un email când produsul revine în stoc:
Drujbă cu motor pe benzină fără plumb, putere de 1.3 kW (1.7 CP) și capacitate cilindră de 37.2 cm³. Lama de 14 inci cu lanț 3/8.050×52 asigură tăiuri curate și eficiente. Rezervor combustibil de 280 cm³ și ulei de 170 cm³ oferă autonomie suficientă pentru lucrări prelungite. Turatia maximă de 8000 rpm cu turație de ralanti reglabilă (2700-3400 rpm) garantează performanță optimă. Ideală pentru tăierea lemnului în grădini și lucrări de construcție.
Avertizări: După terminarea lucrului, uleiul rămas în sistemul de lubrifiere se poate scurge în cantități mici. Se recomandă verificarea periodică a nivelului de ulei din rezervor!
| Putere | 1.3 kW |
| Brand | YATO |
| Capacitatea motorului | 37.2 cm³ |
| Turatia maxima a motorului | 8000 min⁻¹ |
| Turația de ralanti a motorului | 2700-3400 min⁻¹ |
| Lungimea ghidajului | 14" (330 mm) |
| Lungimea de tăiere | 330 mm |
| Tip lant | 3/8.050x52 |
| Pasul lanțului | 3/8" (9.525 mm) |
| Grosimea legăturii de ghidare | 0.05" (1.3 mm) |
| Viteza max | 21 m/s |
| Numărul de celule | 52 |
| Numărul de dinți ai roții de antrenare a lanțului și pasul | 6 dinți x 9.525 mm |
| Tip ghidaj lanț | AP14-52-507P |
| Tip de montare | P |
| Tipul de combustibil | benzină fără plumb |
| Capacitate rezervor de combustibil | 280 cm³ |
| Proporția de combustibil și ulei | 40:1 |
| Consum de combustibil max | 0.628 kg/h |
| Capacitate rezervor de ulei | 170 cm³ |
| Ușor de început | da |
| Ungere automată a lanțului | da |
| Sistem anti-vibratii | da |
| Răcire | aer |
| Tip bujie | L8RTF |
| Numărul de cilindri ai motorului | 1 |
| Numărul de cicluri din motor | 2 |
| Presiunea sonoră | 93.35 ± 1.08 dB(A) |
| Putere acustică | 112.33 ± 1.08 dB(A) |
| Vibrații | 5.600 ± 1.5 / 4.884 ± 1.5 m/s² |
| Masa | 5.11 kg |
| Setați conținutul | a văzut |
| Pentru lanturi | YT-84951 |
| Pentru ghizi | YT-84931 |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.