

Primești un email când produsul revine în stoc:
Blocurile ceramice TIP 10NF-E sunt elemente de construcție fabricate din argilă arsă, cu goluri verticale, proiectate pentru a oferi soluții eficiente și durabile în execuția pereților interiori de 10 cm grosime. Aceste blocuri sunt ușor de montat și asigură o izolație termică și rezistență excelentă.
Blocurile ceramice TIP 10NF-E reprezintă o soluție practică și fiabilă pentru construcțiile interioare, oferind durabilitate, rezistență la foc și un montaj eficient. Ideale pentru proiectele moderne, acestea combină performanțele tehnice cu ușurința în utilizare.
| Brand | Europoroton |
| Model | TIP 10NF-E |
| Dimensiuni (L x l x h) | 90/390/238 mm |
| Lungime (mm) | 90 mm |
| Lățime (mm) | 390 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | interior |
| Tip zidărie | neportantă |
| Rezistența medie la compresiune | 7,5 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 8,8 kg |
| Densitate aparentă | cca. 900 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 114 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 10,3 buc |
| Nr. cărămizi/palet | 120 buc |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,05 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.