

Primești un email când produsul revine în stoc:
EVOCERAMIC 44 VB este o cărămidă izolantă, cu vată bazaltică integrată, destinată construcției pereților exteriori portanți. Datorită performanțelor sale excepționale în izolație termică, izolație fonică și protecție la foc, această cărămidă reprezintă soluția ideală pentru clădiri moderne, eficiente și sustenabile.
EVOCERAMIC 44 VB oferă soluția completă pentru pereți exteriori portanți, combinând performanța termică de vârf, izolația fonică superioară și sustenabilitatea ecologică. Este alegerea perfectă pentru construcții eficiente și durabile.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 44 VB |
| Dimensiuni (L x l x h) | 240/440/240 mm |
| Lungime (mm) | 240 mm |
| Lățime (mm) | 440 mm |
| Înălțime | 240 mm |
| Destinație | exterior |
| Tip zidărie | portantă |
| Grosime zid | 440 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 4,055 m²K/W |
| Conductivitate termică | 0,103 W/mK |
| Indice de izolare acustică (RW) | 53 dB |
| Rezistența medie la compresiune | 12,5 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 19 kg |
| Densitate aparentă | cca. 685 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 38 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 16,5 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 65 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 1,84 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 60 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,58 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.