

Primești un email când produsul revine în stoc:
EVOCERAMIC 44 este o cărămidă de înaltă performanță, destinată construcției pereților portanți și neportanți exteriori. Datorită designului inovator și a caracteristicilor tehnice avansate, produsul asigură eficiență termică, siguranță structurală și confort sporit.
EVOCERAMIC 44 oferă o combinație ideală între durabilitate, eficiență termică și rezistență mecanică. Este soluția perfectă pentru proiecte care necesită pereți exteriori portanți sau neportanți, asigurând un echilibru între performanță, confort și sustenabilitate.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 44 |
| Dimensiuni (L x l x h) | 240/440/238 mm |
| Lungime (mm) | 240 mm |
| Lățime (mm) | 440 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | exterior |
| Tip zidărie | neportantă, portantă |
| Grosime zid | 440 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 2,34 m²K/W |
| Rezistența medie la compresiune | 12,5 N/mm² |
| Greutate medie | cca. 17,5 kg |
| Densitate aparentă | cca. 670 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 38 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 16,5 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 65 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 1,84 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 60 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,58 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.