

Primești un email când produsul revine în stoc:
EVOCERAMIC 29 FORTE este o cărămidă inovatoare, cu locaș pentru mortar și elemente de ghidaj, concepută pentru construcția pereților portanți și neportanți, atât la interior, cât și la exterior. Cu o rezistență mecanică ridicată și caracteristici speciale pentru eficiență termică și seismică, acest produs este ideal pentru proiecte de construcții moderne și sigure.
EVOCERAMIC 29 FORTE este soluția ideală pentru proiecte care necesită rezistență mecanică ridicată, eficiență termică și protecție în zone seismice. Designul avansat și caracteristicile tehnice de top fac din această cărămidă alegerea perfectă pentru construcții durabile și performante.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 29 FORTE |
| Dimensiuni (L x l x h) | 240/290/238 mm |
| Lungime (mm) | 240 mm |
| Lățime (mm) | 290 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | exterior, interior |
| Tip zidărie | neportantă, portantă |
| Grosime zid | 290 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 1,46 m²K/W |
| Conductivitate termică | 0,199 W/mK |
| Rezistența medie la compresiune | 15 N/mm² |
| Volum de goluri | < 50% |
| Greutate medie | cca. 13,5 kg |
| Densitate aparentă | cca. 775 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 57,5 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 16,5 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 99 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 3,22 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 96 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,67 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.