

EVOCERAMIC 29 este o cărămidă versatilă, destinată construcției pereților interiori și exteriori, portanți sau neportanți, cu grosimi de 29 cm sau 24 cm, în funcție de modul de montaj. Datorită designului său inovator, acest produs oferă performanțe termice îmbunătățite, consum redus de mortar și o execuție rapidă.
EVOCERAMIC 29 este soluția ideală pentru proiectele care necesită pereți de înaltă performanță termică și mecanică, oferind o execuție rapidă, eficiență economică și versatilitate. Perfectă pentru construcții durabile, rezidențiale sau comerciale.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 29 |
| Dimensiuni (L x l x h) | 240/290/238 mm |
| Lungime (mm) | 240 mm |
| Lățime (mm) | 290 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | exterior, interior |
| Tip zidărie | neportantă, portantă |
| Grosime zid | 290 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 1,66 m²K/W |
| Conductivitate termică | 0,175 W/mK |
| Rezistența medie la compresiune | 10 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 12 kg |
| Densitate aparentă | cca. 740 kg/ m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 55/55,5 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 16/13,3 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 99 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 3,19 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 96 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,74 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.