

EVOCERAMIC 24 VB este o cărămidă izolantă, cu nut și feder și izolație integrată din vată bazaltică, concepută pentru construcția pereților interiori și exteriori neportanți. Acest produs inovator oferă performanțe excelente în izolația fonică, termică și protecția împotriva incendiilor, eliminând necesitatea materialelor suplimentare de izolație.
EVOCERAMIC 24 VB reprezintă soluția ideală pentru construcții eficiente și sustenabile, oferind izolație fonică și termică de top, protecție împotriva focului și un timp de execuție redus. Alegerea perfectă pentru clădiri moderne și sănătoase.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 24 VB |
| Dimensiuni (L x l x h) | 430/240/238 mm |
| Lungime (mm) | 430 mm |
| Lățime (mm) | 240 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | exterior, interior |
| Tip zidărie | neportantă |
| Grosime zid | 240 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 3,324 m²K/W |
| Indice de izolare acustică (RW) | 54 dB |
| Rezistența medie la compresiune | 10 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 19 kg |
| Densitate aparentă | cca. 760 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 39 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 9 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 60 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 2,2 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 60 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,55 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.