

EVOCERAMIC 24 LM este o cărămidă cu locaș pentru mortar și elemente de ghidaj, special concepută pentru construcția pereților portanți interiori și exteriori. Datorită designului avansat și a capacității ridicate de încărcare, acest produs asigură o execuție rapidă, eficiență termică și durabilitate structurală.
EVOCERAMIC 24 LM este soluția ideală pentru construcții rezidențiale și comerciale, oferind siguranță structurală, eficiență termică și un montaj rapid. Este produsul perfect pentru proiecte ce necesită pereți portanți rezistenți și economici.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 24 LM |
| Dimensiuni (L x l x h) | 430/240/238 mm |
| Lungime (mm) | 430 mm |
| Lățime (mm) | 240 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | exterior, interior |
| Tip zidărie | portantă |
| Grosime zid | 240 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 0,98 m²K/W |
| Conductivitate termică | 0,244 W/mK |
| Rezistența medie la compresiune | 12,5 N/mm² |
| Volum de goluri | < 50% |
| Greutate medie | cca. 19 kg |
| Densitate aparentă | cca. 740 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 39 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 9 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 94 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 2,59 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 60 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,55 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.