

EVOCERAMIC 15 NF este o cărămidă cu nut și feder, concepută pentru pereții de compartimentare interiori neportanți. Dimensiunile mari și designul optimizat permit o execuție rapidă, consum redus de mortar și rezultate de calitate superioară.
EVOCERAMIC 15 NF este soluția ideală pentru compartimentări interioare eficiente, oferind un montaj simplu, rapid și durabil. Produsul asigură un raport excelent între performanță și consum, fiind perfect pentru proiectele moderne de construcții.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 15 NF |
| Dimensiuni (L x l x h) | 500/150/238 mm |
| Lungime (mm) | 500 mm |
| Lățime (mm) | 150 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | interior |
| Tip zidărie | neportantă |
| Grosime zid | 150 mm |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 0,582 m²K/W |
| Conductivitate termică | 0,258 W/mK |
| Rezistența medie la compresiune | 7,5 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 15,4 kg |
| Densitate aparentă | cca. 860 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 53 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 8 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 58 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 2,45 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 72 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,35 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.