

EVOCERAMIC 12 NF este o cărămidă cu nut și feder, proiectată special pentru construcția pereților interiori neportanți. Aceasta oferă un montaj rapid, economisirea materialelor și un finisaj de calitate datorită designului inovator.
EVOCERAMIC 12 NF este soluția ideală pentru proiectele de compartimentare interioară, oferind eficiență, durabilitate și economie de materiale. Este alegerea perfectă pentru o execuție rapidă și de înaltă calitate a pereților interiori.
| Brand | Cemacon |
| Model | EVOCERAMIC 12 NF |
| Dimensiuni (L x l x h) | 460/120/238 mm |
| Lungime (mm) | 460 mm |
| Lățime (mm) | 120 mm |
| Înălțime | 238 mm |
| Destinație | interior |
| Tip zidărie | neportantă |
| Grosime zid | 120 mm |
| Indice de izolare acustică (RW) | 40 dB |
| Rezistența medie la compresiune | 7,5 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 9 kg |
| Densitate aparentă | cca. 750 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 72 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 9 buc |
| Consum de mortar/m³ de zidărie | 52 litri/m³ |
| Consum de manoperă/m³ de zidărie | 2,55 ore/m³ |
| Nr. cărămizi/palet | 96 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,32 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.