
Burghiu special conceput pentru materiale fragile cum sunt sticla, ceramica și terracota, cu vârf din carbid de tungsten (Widia) cu duritate 90 HRC. Diametru 6 mm și lungime 75 mm, cu prindere hexagonală 1/4″ (6.3 mm) compatibilă cu burghiele electrice standard. Viteza maximă recomandată de 1200 RPM previne fisurile și deteriorarea materialelor. Oțelul carbon #45 al corpului asigură flexibilitate și rezistență la rupere.
Avertizări: Purtați echipament de protecție personală atunci când lucrați.
| Diametru | 6 mm |
| Brand | STHOR |
| Lungime | 75 mm |
| Dimensiunea suportului de scule | 1/4" (6.3 mm) |
| Tip de suport pentru scule | în formă de hexagon |
| RPM max | 1200 min⁻¹ |
| Material | Oțel carbon #45 |
| Material lamei | YG6X |
| Duritate | 38 HRC |
| Duritatea Widia | 90 HRC |
| Aplicație | sticlă |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.