

Primești un email când produsul revine în stoc:
BCA MACON 2,5
Dimensiuni: 300 x 250 x 600 mm
Utilizare: Blocuri pentru realizarea zidurilor structurale, cu proprietăţi care asigură obţinerea unui confort termic optim, în condiţiile unei rezistenţe care permite utilizarea ca şi materiale structurale, în funcţie de zona geografică, regimul de înălţime al construcţiei şi prevederile din proiectul de execuţie.
| Brand | Macon |
| Model | BCA 2,5 |
| Dimensiuni (L x l x h) | 600/300/250 mm |
| Lungime (mm) | 600 mm |
| Lățime (mm) | 300 mm |
| Înălțime | 250 mm |
| Destinație | exterior, interior |
| Tip zidărie | neportantă |
| Rezistența medie la compresiune | min. 2,5 N/mm² |
| Conductivitate termică | 0,105 W/mK |
| Indice de izolare acustică (RW) | 46 dB |
| Densitate aparentă | cca. 400 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 22,23 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 6,7 buc |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.