

Bandă PTFE din nylon de 150 m, ideală pentru etanșarea filetelor în instalații de apă, canalizare, încălzire centrală și sisteme pneumatice. Rezistă la temperaturi între -20 și +130°C și la o presiune maximă de 15 bar, asigurând performanță de lungă durată. Cu cutter integrat pentru tăiere ușoară, o bandă este suficientă pentru etanșarea a aproximativ 330 de îmbinări cu diametru 1/2″.
| Lungime | 150 m |
| Brand | YATO |
| Material | nylon |
| Presiune maximă | 15 bar |
| Corecție max | 45 ˚ |
| Eficienţă | etanșarea a 330 de îmbinări cu un diametru de 1/2" |
| Cuțit de tăiat | da |
| Temperatura de functionare | -20 ~ +130 ˚C |
| Aplicație | etanșarea racordurilor filetate din oțel în instalațiile de apă și canalizare |
| Aplicarea a continuat. | etanșarea îmbinărilor filetate din oțel în instalații pneumatice |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.