






Presostat model PC-59 pentru control automat al pompelor de apă, tensiune 220-240 V AC. Dispozitiv cu pornire/oprire automată și control manual al presiunii, pentru o gestionare optimă a sistemelor de pompare. Protecție împotriva funcționării la uscat și grad de protecție IP65. Racord apă de 1″ (25 mm), putere maximă 1100 W, domeniu de presiune 0-6 bar inițial și 2-10 bar la oprire. Cablu cu lungime diferențiată pentru intrare și ieșire. Ideal pentru sisteme de apă, pompe de grădină și aplicații industriale.
Avertizări: Temperatura maximă a apei 60°C. Temperatura mediului ambiant 5-40°C. Curent maxim 10 A.
| Gest | PC-59 |
| Brand | YATO |
| Diametru racord apa | 1" (25.0 mm) |
| Putere maxima | 1100 W |
| Presiunea inițială | 0-6 bar |
| Presiune de oprire | 2-10 bar |
| Tensiune | 220-240 V a.c. |
| Frecvenţă | 50/60 Hz |
| Curent maxim | 10 A |
| Material | PP |
| Pornire/oprire automată | da |
| Control manual al presiunii | da |
| Protecție împotriva funcționării la uscat | da |
| Lungimea cablului | 1 (intrare) |
| Temperatura maxima a apei | 60 ˚C |
| Temperatura mediului ambiant | 5~40 ˚C |
| Grad de protectie | IP65 |
| Masa | 0.4 kg |
| Aplicație | pentru controlul automat al pompelor de apă |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.