

EUROPOROTON 30 F‑E este un bloc ceramic conceput pentru realizarea zidăriilor tencuite, oferind versatilitate, eficiență și performanțe termice ridicate. Acest produs este ideal pentru construcții rezidențiale și comerciale, fiind potrivit pentru pereți cu grosimi de 29 cm sau 24 cm, în funcție de orientarea blocului ceramic.
EUROPOROTON 30 F‑E este soluția optimă pentru zidăriile tencuite, oferind un echilibru excelent între performanță termică, ușurință în montaj și durabilitate. Alegerea perfectă pentru proiectele moderne de construcții.
| Brand | Europoroton |
| Model | TIP 30F |
| Dimensiuni (L x l x h) | 290/235/217 |
| Lungime (mm) | 290 mm |
| Lățime (mm) | 235 mm |
| Înălțime | 217 mm |
| Destinație | exterior, interior |
| Tip zidărie | neportantă, portantă |
| Rezistenţă la transfer termic (R) | 0,65 m²K/W |
| Conductivitate termică | 0,19 W/mK |
| Rezistența medie la compresiune | 10 N/mm² |
| Volum de goluri | < 55% |
| Greutate medie | cca. 10,5 kg |
| Densitate aparentă | cca. 670 kg/m³ |
| Reacția la foc | Clasa A1 |
| Nr. cărămizi/m³ de zidărie | 56,7 buc |
| Nr. cărămizi/m² de zidărie | 13,3 buc |
| Nr. cărămizi/palet | 63 buc/palet |
| Nr. m³ de zidărie/palet | 1,64 m³/palet |
Nu există întrebări pentru acest produs. Fii primul care întreabă!
Recenzii clienți
Nu există recenzii încă. Fii primul care lasă o recenzie.